tabletyWiadomość główna

Umarł iPad 3, niech żyje iPad 4

Zaprezentowany 7 marca tego roku tablet Apple nazywa się co prawda „nowy iPad”, ale, biorąc pod uwagę, że Cupertino pokazało wczoraj iPada czwartej generacji, chyba czas odpuścić sobie przymiotniki i wrócić do numeracji. Tak, cykl życia iPada właśnie zmalał do siedmiu miesięcy.

Jeśli od marca zmagacie się z sobą, zastanawiając się czy kupić nowego iPada, z pewnością ucieszy was wiadomość, że w dotychczasowej cenie iPada 3 będziecie mogli zakupić iPada 4. Jeśli posiadacie już starego, nowego iPada i jedynym powodem, dla którego go kupiliście była chęć posiadania najnowszego tabletu Apple, cóż, nie jest on już najnowszy.

Czym różni się więc iPad 3 od iPada 4? Przede wszystkim wyposażono go w nowy układ A6X, który według Apple jest dwa razy bardziej wydajny niż A5X, zastosowany w starym, nowym iPadzie. Dodatkowo, zgodnie z wcześniejszymi wyciekami, iPad 4 wyposażony został w złącze „lightning”. Poprawiono także działanie WiFi.

Pozostałe specyfikacje są właściwie dokładnie takie same jak w przypadku iPada pokazanego wiosną. Gdyby nie zmiana procesora, można by uznać, że Apple po prostu hurtowo odchodzi od 30-pinowego złącza. Ale w tym wypadku mamy do czynienia z czymś, co osobom, które kupiły niedawno nowego iPada raczej się nie spodoba.

podobne treści