gadżetysmartfony

Ultradźwięki, OCR i NFC, czyli pomysły Samsunga na ułatwienie życia niewidomym

Powiedzieć, że pomysłowość producentów akcesoriów komórkowych nie zna granic, to tak jak powiedzieć, że Ziemia jest okrągła. Kiedy już wydawać by się mogło, że widzieliśmy już wszystko, i tak potrafią nas zaskoczyć. Tak jak Samsung, który postanowił zamienić swojego smartphone’a w urządzenie do echolokacji.

Nie chodzi jednak o to, że Koreańczycy nagle postanowili zacząć naśladować nietoperze. Obudowa Ultrasonic Cover, o której mowa, jest jednym z trzech nowych gadżetów, które opracowane zostały przez Samsunga po to, by ułatwić życie osobom niewidomym i niedowidzącym. Jak sama nazwa wskazuje, Ultrasonic Cover emituje ultradźwięki, dzięki którym urządzenie jest w stanie orientować się w otoczeniu, i w promieniu dwóch metrów od użytkownika, ostrzegać go przed przeszkodami za pomocą wibracji lub wskazówek głosowych.

Kolejne dwa akcesoria to Optical Scan oraz Voice Label. Pierwsze z nich rozpoznaje tekst znajdujący się przed nim i czyta go na głos, podczas gdy drugie zamienia smartphone’a w inteligentny dyktafon zapamiętujący notatki i opisy, które są odtwarzane w momencie gdy urządzenie zostanie zbliżone do skojarzonych z nimi tagów NFC.

Wszystko trzy przystosowane są do współpracy ze smartphonem Galaxy Core Advance, ale Samsung planuje w przyszłości przystosować te akcesoria również do innych urządzeń z serii Galaxy.

podobne treści