news

Uderzający klucz francuski

Kilka dni temu podczas składania nowej szafy przyszło mi wbijać w nią gwoździe kluczem francuskim. Jego ciężar i poręczność idealnie się do tego nadają – brak przystosowanej do uderzania płaskiej powierzchni już nieco mniej.

Projektanci z Gedore Design Studio poszli po rozum do głowy i dodali produkowanemu przez siebie narzędziu funkcjonalność małego młotka, który bez problemu poradziłby sobie z wbiciem mniejszych gwoździ. Klucz francuski zyskał dzięki temu kolejne, po otwieraniu butelek z napojem chłodzącym i rozbijaniu czaszek ożywieńców, zastosowanie.

Produkowany w niemieckim mieście Remscheid wielofunkcyjny klucz z antypoślizgowym uchwytem kosztuje 40 dolarów i trafi do sprzedaży 27 czerwca. [Hand Eye Supply]

podobne treści

 • lukas

  Przed napisaniem powyższych wypocin, pan Michał Szabłowski powinien wyszukać w Wikipedii informacji co to jest klucz francuski – wtedy ze zdziwieniem by odkrył iż klucz francuski wygląda (po skręceniu) właśnie jak młotek i modyfikowanie go by wbijał gwoździe nie ma sensu.
  Gdyby jednak artykuł traktował o kluczu szwedzkim – to by była inna sprawa.

 • sakul

  Gdyby Pan Michał marnował czas na czytanie wypocin na wikipedii to brakło by czasu na pisanie dla gizmodo.
  Gdyby jednak został redaktorem wikipedii – to by była inna sprawa.

 • lukas

  Boże uchowaj nas od takich redaktorów Wikipedii jakim autorem jest Pan Michał.

  PS. To nie wikipedia jest źródłem mojej wiedzy o różnicach między kluczem szwedzkim a francuskim (bo tego dowiedziałem się 30 lat temu od swojego taty) – ale jest dobrym miejscem, gdzie można odesłać nieświadomych.