tabletyWiadomość główna

Uderz w stół a NVIDIA się odezwie

W środę, podczas prezentacji nowego iPada, zaprezentowano wykres porównujący wydajność nowego A5X z Tegrą 3 Nvidii, który, delikatnie mówiąc, nie stawiał Nvidii w dobrym świetle. Nie trzeba było długo czekać by Nvidia zabrała głos w tej sprawie.

„Nie znamy szczegółów testu”, mówi rzecznik prasowy Nvidii Ken Brown. „Powinniśmy poznać szczegóły dotyczące metodologii tych testów. Wykorzystano jedną aplikację, a może kilka? Jakich użyto sterowników? Jest bardzo wiele kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy tego typu porównaniach.”

Nvidia planuje nabyć nowe iPady w dniu premiery i już 16 marca przeprowadzić własne testy, które mają obalić twierdzenia Apple.

„Od tego momentu będzie można sprawdzić ile prawdy jest w zapewnieniach Apple. Na chwilę obecną są to jedynie chwyty marketingowe,” kontynuuje Brown.

Oczywiście można się spodziewać, że w testach Nvidii, to ich układy będą miały większą wydajność. Tak samo jak Apple nie przedstawiło żadnych informacji na temat metodologii testów, Nvidia również będzie zainteresowana przedstawieniem się w jak najlepszym świetle. Testy przeprowadzane przez producentów zawsze należy potraktować jakby były przeprowadzone w taki sposób, by pokazać produkt w jak najlepszym świetle. Na wykresach wygląda to pięknie. Im wyższy słupek tym lepiej.

Oczywiście, że nowy iPad będzie szybszy niż poprzedni. Ale 4x przy wykresie jest czystym marketingiem. Z przemyślanym zakupem powstrzymajcie się do czasu pojawienia się pierwszych recenzji.

[BGR]

podobne treści