aplikacjegrysmartfony

Ucieczka przed zombie to świetna motywacja do biegania

Słabnąca motywacja lub jej brak to jedna z przyczyn, dlaczego noworoczne postanowienie „Zacznę biegać co rano” zazwyczaj kończy się na dwóch przebieżkach. Pozostaje wmówić sobie, że musimy uciec przed hordą krwiożerczych zombie. Tak, jest aplikacja, która to umożliwia.

Zombies, Run! na iOS zamienia ćwiczenia w opowieść o przetrwaniu. Gra uliczna zaczyna się od dramatycznej historii. Nasz samolot rozbija się przy osadzie Abel, której mieszkańcy zostali zgładzeni przez zombie. Biegacz ma za zadanie jak najprędzej oddalić się od zagrożenia. Gdy już uda się dobiec do najbliższego miasta, nie wolno zostać na miejscu, ponieważ zagrożenie nie ustaje.  Po drodze zbieramy użyteczne przedmioty (topór, odzież) i słuchamy, jak rozwija się historia.

Aplikacja rejestruje przemierzoną odległość oraz tempo poruszania się. Zabawa jest tu chyba ważniejsza od faktycznego wmawiania sobie, że po piętach depczą nam zombie, ale nieważne, czy chodzi o rozrywkę, strach czy grę – jeśli nadal biegniemy, aplikacja spełniła swoją rolę.

Zombies, Run! kosztuje aż 8 dolarów. Wkrótce pojawi się także wersja na Androida. [Run, Zombies! w App Store, Lifehacker, Apartment Therapy Tech]

 

podobne treści