aplikacje

UC Browser znika z Google Play

Z Google Play zniknęła popularna alternatywa dla Google Chrome. UC Browser, przeglądarka, której niedawno udało się przekroczyć pułap 500 milionów pobrań, została zawieszona na miesiąc. Wszystko przez reklamy.

Rozwijana przez firmę UCWeb, która jest częścią chińskiego Alibaba Group, przeglądarka UC Browser swoją popularność zdobyła głównie w Chinach i Indiach, gdzie zdobyła grono oddanych użytkowników. Sprawność działania nawet na słabszych urządzeniach jest z pewnością odpowiedzialna za to, że przykładowo w Indiach udało się jej przez pewien czas opanować połowę rynku. Jeśli chodzi o cały świat, UC Browser może pochwalić się 15 procentowym udziałem w rynku.

W najbliższym miesiącu jednak raczej nie rozszerzy za bardzo swojego stanu posiadania, ponieważ przeglądarka zniknęła z Google Play.

Jak się okazuje, powodem, dla którego przeglądarka zniknęła z Google Play, jest to, że Google uznało, iż stosowane przez producenta reklamy mogły wprowadzać użytkowników w błąd, a wykorzystywane przez niego sposoby promocji zostały uznane za złośliwe i niezgodne z regulaminem. Przynajmniej taki poinformowali pracownicy dewelopera portal Android Authority. Blokada jest jednak czasowa i ma zostać zdjęta za 30 dni.

podobne treści