biznesnews

Uber w opałach? Rząd chce uporządkować rynek przewozowy

Wygląda na to, że również nad Wisłą kłopoty nie ominą firmy Uber. I nie chodzi tutaj o kontrowersyjne akcje niektórych taksówkarzy, o których niedawno zrobiło się dość głośno. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, rząd zamierza zająć się uporządkowaniem rynku przewozów w Polsce.

Według informacji gazety, środowiska taksówkarskie namówiły Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) do podjęcia prac nad nowelizacją przepisów regulujących rynek przewozowy w Polsce. Prace nad tymi zmianami mają rozpocząć się już w drugiej połowie kwietnia.

„Przedmiotem prac będzie wypracowanie zmian m.in. w ustawie o transporcie drogowym, które rozwiążą problemy taksówkarzy na rynku przewozu osób, a także zapewnią równe zasady dla wszystkich przedsiębiorców zajmujących się przewozem osób taksówką oraz samochodem osobowym,” informuje rzeczniczka resortu Elżbieta Kisil.

Biorąc pod uwagę inicjatorów pomysłu, może jednak chodzić o wyeliminowanie konkurencji dla taksówek, jaką niewątpliwie jest Uber. Również skład zespołu roboczego, w którym znaleźć ma się pięciu przedstawicieli organizacji reprezentujących taksówkarzy oraz pracownicy departamentu drogowego MIB, wskazuje na to, że to właśnie ten głos będzie najbardziej słyszalny w ministerstwie. A taksówkarze nie ukrywają swojego nastawienia do przewozu osób, czy na przykład Uber, które postrzegane są przez nich jako nieuczciwa konkurencja.

Na razie nie wiadomo w jakim kierunku ostatecznie pójdą zmiany. Pewne jest jednak to, że próby administracyjnego ograniczania działalności nie są dla Uber żadną nowością.

Zdjęcie: Flickr/joakim

podobne treści