news

Uber Black startuje w Polsce

Uber zdecydował się na uruchomienie w naszym kraju nowej usługi premium. To Uber Black, czyli przejazdy realizowane przez samochody z segmentu premium.

Pierwszym miastem, w którym można będzie zamówić taki przejazd będzie Warszawa, będąca trzecim miastem w naszej części świata, po Kijowie i Pradze, w której uruchomiono usługę Black. Jak twierdzi Uber, wprowadzenie usługi to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na przejazdy o najwyższym standardzie.

Samochody wykonujące przejazdy w ramach usługi Black muszą spełniać restrykcyjne wymagania dotyczące roku produkcji i modelu. Na liście dostępnych w usłudze pojazdów znajdą się jedynie samochody marek uznawanych za luksusowe, więc w ten sposób zamówimy obecnie między innymi Volvo S80, Jaguara XF, Infiniti Q50, Mercedesy klasy E oraz S, Lexus, BMW serii 5, Audi A7, Audi A8 czy Teslę Model S. Samochody nie mogą być starsze niż siedem lat i muszą być wyposażone w skórzane fotele.

W Warszawie kursy w ramach Black realizuje na razie około czterdziestu takich pojazdów, ale docelowo ma ich być dużo więcej. Za kierownicą Uber Black spotkamy też tylko kierowców, których średnia ocen w aplikacji jest równa bądź wyższa niż 4,8. Minimalna wartość przejazdu w usłudze Uber Black to 30 złotych, a ostateczna cena, tak jak w przypadku innych usług Uber, jest znana z góry, jeszcze przed akceptacją kursu przez pasażera. Aby skorzystać z Uber Black wystarczy zamawiania przejazdu wybrać odpowiednią opcję w aplikacji.

Ilustracja: Uber

podobne treści