biznes

Uber będzie w Polsce w pełni legalny?

Na początku czerwca taksówkarze, protestując przeciwko „bierności rządu w walce z nielegalnymi przewoźnikami”, praktycznie zablokowali na kilka godzin ruch w Warszawie. Doprowadzając tym do szewskiej pasji wiele osób i skutecznie zwracając uwagę rządu na ten problem. Ale chyba nie takiego rozwiązania się spodziewali.

Niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że rząd rozważa możliwość blokowania w Polsce dostępu do Ubera. Najwyraźniej oficjele przemyśleli sprawę i, o dziwo, doszli do jedynego rozsądnego wniosku – nie ma to sensu. Jak podała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, „bez względu na to, jakie stanowisko przyjmiemy, to internet istnieje ponad granicami i aresztowanie internetu jest właściwie niemożliwe”.

Mało tego. Wiceminister rozwoju przekazała także, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają rozwiązać problem. Ale raczej nie o takie rozwiązania chodziło taksówkarzom.

„Ministerstwo infrastruktury chciałoby to zrobić szybko. Myślę, że utrzemy wspólne stanowisko, które nie będzie zabraniało Uberowi działalności w Polsce,” powiedziała minister w rozmowie z radiem RDC. „Tam, gdzie jest to możliwe, deregulujmy zawody, nie tylko zawód taksówkarza,” dodała.

Już teraz więc widać, że zamiast przykręceniem śruby „nielegalnym przewoźnikom” cała sprawa może zakończyć się deregulacją zawodu taksówkarza. Na razie nie są znane jeszcze szczegóły projektu, ale zapewne poznamy je niebawem.

podobne treści