news

Tym razem drukarka przestrzenna zainteresuje wszystkich

Zamiast smrodku prażonego plastiku, cudowny aromat czekolady. Zamiast
figurek ze sztucznego tworzyw
a, coś do zjedzenia. Dlaczego wcześniej
ktoś nie wpadł na ten pomysł?

Drukarka Imagine 3D firmy Essential Dynamics obsługuje następujące tworzywa: czekoladę, ser, żywicę epoksydową, silikon oraz cement. Pomijając fakt, że chętni do wykorzystania różnych materiałów muszą urządzenie dokładnie czyścić między każdym zleceniem, idea jest genialna!

Na Walentynki – czekoladowe serce. Na rocznicę – czekoladowe obrączki. Na Dzień Babci/Dziadka – kwiatek z dedykacją. Możliwości są nieograniczone, a jeśli obdarowany nie lubi słodyczy, zawsze można się przerzucić na ser. W prezencie można też podarować dwa przedmioty z tym samym motywem: czekoladkę przeznaczoną do natychmiastowej konsumpcji oraz trwalszą wersję np. z silikonu, jako pamiątkę.

Imagine kosztuje 3 tysiące dolarów i nie wymaga montażu. [Essential Dynamics, PSFK]

podobne treści

  • jhjjjhjhj

    stawiam, że ma oddzielne wymienne modłuły do poszczególnych substancji – przydałby się filmik, chętnie bym obejrzał to urządzenie w akcji

  • ja

    Dlaczego ktos wczesniej nie wpadl na ten pomysl? Juz od kilku lat znane sa takie zastosowania i realizacje cukeirnicze. Srednio co trzy miesiace pokazuje sie ktos nowy ze starym juz pomyslem. A najbardziej zapozniony jest serwis gizmodo polska.

  • Anna Piwnicka

    I te „zastosowania i realizacje cukiernicze” są przeznaczone do użytku domowego?