grynewssprzęt

Twórca Minecrafta wstrzymuje prace nad wersją gry dedykowaną Oculus Rift

Zgodnie z przewidywaniami, wykupienie Oculus VR przez Facebooka nie spotkało się z jednoznacznie ciepłym przyjęciem szeroko pojętej branży gier wideo. Jednym z największych krytyków świeżo dokonanej transakcji jest twórca Minecrafta, Markus Persson, który zapowiedział wstrzymanie prac nad wersją gry dedykowaną goglom Virtual Reality.

Choć przynajmniej część producentów postrzega transakcję jako niezbędny impuls do zintensyfikowania prac nad rozwojem projektu, Persson zalicza się do grona producentów, którzy nie zamierzają podejmować jakiejkolwiek współpracy z internetowym kolosem. Jego zdaniem – ten nie jest wiarygodnym partnerem dla deweloperów zajmujących się tworzeniem treści dedykowanych urządzeniu. Twórca Minecrafta opublikował wczoraj na swoim blogu wpis, w którym częściowo wyjaśnił dlaczego nie uśmiecha mu się perspektywa kooperacji z serwisem Zuckerberga i spółki:

Prowadziliśmy rozmowy na temat możliwego stworzenia wersji Minecrafta dedykowanej goglom Oculus. Właśnie anulowałem ten projekt. Facebook mnie niepokoi.

(…) Ich motywy są zbyt niejasne i zmienne, a historycznie nie jest to stabilna platforma. Nie ma w ich historii niczego co mogłoby sprawić, że byłbym w stanie im zaufać i właśnie dlatego Facebook wydaje mi się tak niepokojący. (…) Chcę pracować przy grach i zdecydowanie pragnę uczestniczyć w budowie rynku „Virtual Reality”, ale nie będę współpracował z Facebookiem.

Cóż, zdaje się, że zapewnienia Zuckerberga o nie ingerowaniu w prace działu odpowiedzialnego za współpracę z twórcami gier okazały się niewystarczające. Oczywiście tego typu deklaracja Perssona nie musi oznaczać, że gra nie trafi na urządzenia VR ze stajni innych producentów. Nie zagrają w nią jednak użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup gogli Facebooka. Być może czas i możliwość zarobienia pieniędzy w jakiś sposób kiedyś wpłyną na zmianę poglądów twórcy Minecrafta, ale wygląda na to, że prędko raczej do tego nie dojdzie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści