grynews

Twórca Mario jest zawstydzony tym, jak Super Mario Bros. wygląda w HD

Zgodzicie się chyba ze stwierdzeniem, że urok grania w Super Mario Bros. jest odrobinę innego typu niż z grania w najnowsze części gier takich jak Resident Evil lub Fallout. Ciężko jest się z tym pogodzić również twórcy przygód wąsatego hydraulika, panu Shingeru Miyamoto.

Ojciec Mario powiedział w rozmowie z projektantem z Earthboud, że czuł się zawstydzony widząc, jak teraz prezentuje się gra Super Mario Bros. na ekranach telewizorów. Można to zauważyć pomimo braku wsparcia pełnego HD przez konsolę Wii. Miyamoto stwierdził, że rozdzielczość oryginalnego Mario zwyczajnie nie nadąża za obecnie panującymi standardami. Czy oby na pewno było to złą cechą tej kultowej gry?

Gdyby Mario powstał teraz, zapewne miałby kombinezon lśniący 16 milinami kolorów, antyaliasingowane wąsy oraz księżniczkę Peach w wersji HD. Czy podobałby się nam tak samo? Shingeru Miyamoto zauważył, że niedociągnięcia gry są jej integralną częścią i że zostały dobrze przyjęte przez graczy. Nic dodać, nic ująć. [Kat Hannaford/giz, Official Nintendo Magazine, Go Nintendo, Kotaku]

podobne treści