film

Twórca Dystryktu 9 i Elizjum wyreżyseruje kolejną odsłonę Obcego

Najpierw, w styczniu, Neill Blomkamp opublikował „pewne grafiki, które chodziły mu po głowie”. Kilka dni temu reżyser powiedział, że 20th Century Fox jest zainteresowane pozyskaniem Południowoafrykańczyka, by pracował nad kolejną odsłoną jednej z kultowych serii. Teraz autor Dystryktu 9Elizjum i nadchodzącego już wkrótce Chappie, poinformował za pomocą Instagrama, że to właśnie film opowiadający o Xenomorphach będzie jego kolejnym projektem:

 „Wygląda więc na to, że oficjalnie jest to mój następny film. #alien”

Informacja ta została już potwierdzona przez największe serwisy filmowe na świecie. Istnieje także szansa, że grafiki konceptowe, które ujrzały światło dzienne prawie dwa miesiące temu mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie na ekranie: 20th Century Fox posiada także prawa do postaci Ellen RipleyDwayne’a Hicksa, które w filmach sportretowali Sigourney Weaver Michaela Biehna. Ze wstępnych doniesień wynika, że w kolejnym, czwartym już sequelu hitowego sci-fi wystąpi aktorka, która współpracowała z Blomkampem na planie Chappie. Nie wiadomo, czy Michael Biehn powróci na potrzeby Obcego 5. Za produkcję, za pośrednictwem swojej firmy Scott Free, odpowiadać będzie Ridley Scott. Twórca pierwszego Obcego z 1979 roku pracuje równocześnie nad kolejną odsłoną Prometeusza, pomimo tego, że opowieść o początkach Xenomorphów z 2012 roku – również osadzona w tym samym uniwersum – nie spotkała się z tak pozytywnym odbiorem, jak oryginalna kwadrologia.

O czym sam Obcy 5 opowiadał będzie, na razie nie wiadomo. Studio nie podało także jeszcze orientacyjnej daty premiery. Sam Blomkamp zapowiedział, że ma już pomysły na cały film i zajmie się tą produkcją, jak tylko skończy się kampania marketingowa Chappie. Powołując się na słowa powiązanych z produkcją osób, film ma się dziać lata po wydarzeniach z Prometeusza. Prequel z 2012 roku wywołał mieszane uczucia widzów i krytyków. Nie przeszkodziło to w zarobieniu ponad 400 milionów dolarów i nominacji do Oscarów za efekty specjalne. Oryginalne filmy: Ósmy pasażer NostromoDecydujące starcieObcy 3Przebudzenie zarobiły w sumie 557 milionów dolarów i nominowano je w sumie do 10 Oscarów. Saga jest uznawana za jedną z najlepszych serii sci-fi w historii kina.

Dla przypomnienia, zwiastun prequela z 2012 roku:

 

podobne treści