news

Twój Windows zawsze będzie przy tobie

Wyobraź sobie, że siadasz przed komputerem daleko, daleko od domu, wpisujesz swoje dane i nagle masz dostęp do swoich ustawień i wyglądu Windowsa. Taką funkcję może zobaczymy już w Windowsie 8.

Funkcja „roamingu konta użytkownika” pozwoli przynieść dowolne windowsowe opcje w chmurę, a potem uzyskać do nich dostęp po weryfikacji tożsamości. Pomyśl, że siadasz np. przed komputerem w Tajlandii, nie znasz kompletnie języka, ale w ekranie logowania wpisujesz odpowiednie dane, nagle wita cię język polski, tapeta z ukochanym psem, a aplikacje są ustawione według twoich preferencji.

Cud, miód i Windows 8. Robi się coraz bardziej ciekawie. [Ghacks]

podobne treści

 • Mariusz Zyszczyk

  Desktop share istnieje od wielu lat

 • mtvanquisher

  Coś takiego widziałem już w Windowsie 2000 w naszej firmie. Na dowolnym kompie podłączonym do sieci korporacyjnej w dowolnym miejscu na świecie mogłeś wpisać swój login i odpalał się twój pulpit, „Moje dokumenty” itd. Za to po migracji na Vistę już tego nie ma – taki to postęp mamy.

 • dawid.dubanosow

  yyyy… Jolicloud? nawet z przeglądarki, iPada czy niedługo androida można używać tego systemu ;)

 • 9stas.pl4

  Ja na Ubuntu używam Ubuntu One. To jest to samo

 • df

  Tylko po co mi moje dokumenty i ustawienia jeżeli nie mam moich aplikacji? Jeżeli na odległym komputerze zobaczę moje dokumenty w wordzie to co ja z nimi zrobię jeżeli tam nie będzie Office’a?

 • dsfsd

  df bedziesz je edytował w chmurze w webowym office