news

Twój świat 3D

“3D your world” to temat przewodni ekspozycji Panasonic na tegorocznych targach IFA – największej w Europie imprezie prezentującej najnowsze trendy na rynku elektroniki konsumenckie. W dniach 3-8 września w hali 5.2 a/b odwiedzający berlińskie targi będą mieli możliwość zapoznania się i przetestowania najnowszych produktów firmy Panasonic, które przenoszą w trójwymiarowy świat filmów i pozwalają kreować własny.
Panasonic prezentował już wcześniej portfolio rozwiązań 3D integrujące domowe centrum multimedialne wokół technologii trójwymiarowej. Kolejnym etapem rozwoju jest prezentacja pierwszej na świecie kamery konsumenckiej 3D – modelu SDT-750, która pozwala użytkownikom na tworzenie własnych treści w trzech wymiarach.
Panasonic End-to-End – rozwiązania 3D od początku do końca – od rozwiązań profesjonalnych tj. kamera AG-3DA1, która umożliwia kreowanie treści 3D, przez rozwiązania związane z procesem authoringu i przetwarzania obrazu 3D w Panasonic Hollywood Labs, po rewolucyjne telewizory 3D VIERA i odtwarzacze Blu-ray, które przenoszą trójwymiarowy obraz HD do naszych domów.

#!#photo2#!#

Na stoisku Panasonic będzie można zobaczyć między innymi 152” plazmę 3D, która w zaaranżowanej na IFA sali kinowej pozwoli doświadczyć wysokiej jakości trójwymiarowego obrazu. Prezentacja portfolio produktowego 3D firmy Panasonic ma charakter doświadczalny. Każdy kto trafi na stoisko firmy będzie miał możliwość indywidualnego testowania sprzętu. Na tego typu sesje została przygotowana specjalna część ekspozycji, gdzie będzie można nakręcić własny film 3D z sobą w roli głównej. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia w akcji profesjonalnej kamery 3D, a nakręcony nią materiał będzie później post-produkowany, co będzie miała możliwość obejrzenia widownia targów.
W 3D Experience Area będzie prezentowany cały line-up konsumenckich telewizorów 3D Viera od 19” po 65”, a także nowe rozwiązania Panasonic, mające swoją premierę w Berlinie. Obok nowości dla użytkowników indywidualnych Panasonic prezentuje profesjonalne ekrany plazmowe 3D w rozmiarach 85”, 103” i 152”.
#!#photo3#!#

Dodatkową atrakcją 3D przygotowaną przez firmę Panasonic, dla osób, które nie będą miały możliwości odwiedzenia berlińskich targów jest ich transmisja w trójwymiarze. Z okazji 50-tego jubileuszu targów IFA, IFA International TV oraz SES ASTRA będą transmitować relacje najważniejszych wydarzeń targowych w 3D. Widzowie w całej Europie, od 3 do 9 września będą mieli możliwość śledzenia najnowszych trendów na rynku elektroniki użytkowej na kanale ASTRA 3D demo-channel. Za realizację transmisji będzie odpowiedzialna firma Panasonic.
W Berlinie Panasonic prezentuje również, w części swojej ekspozycji dedykowanej fotografii, najnowsze propozycje z rodziny aparatów Lumix. Na IFA będzie można zobaczyć między innymi najnowsze modele, między innymi: LX5, FZ100, FZ45, FX700 i FT10, które bazują na znanych rozwiązaniach, t.j. Power O.I.S., Face Recognition, iA (tryb intelligent Auto) czy możliwość nagrywania filmów w jakości HD (AVCHD Lite). Dodatkowo, Panasonic  zaprezentuje kamerę HM-TA1, mieszczące się w małej kieszeni urządzenie, które  pozwala na szybki i prosty upload filmów do sieci. 
W trosce o środowisko prezentowane są także produkty, które podkreślają zaangażowanie w działania proekologiczne i zrównoważony rozwój. Ta część ekspozycji Panasonic będzie skupiała uwagę na wytwarzaniu energii (przez panele słoneczne, ogniwa paliwowe, pompy cieplne, etc.), magazynowaniu energii (w bateriach mieszkaniowych), oszczędzaniu energii (poprzez energooszczędne sprzęty, światła LED, etc.) i zarządzaniu energią np. z pomocą Lifinity Home Energy Management System. Obok ekologicznych produktów i rozwiązań Panasonic już dostępnych na rynku, w Berlinie będą prezentowane prototypy, które w przyszłości pomogą prowadzić ludziom “zielony” styl życia, a gospodarstwom domowym obniżyć emisję CO2 do zera.

podobne treści