internetkrótka piłkanews

Twitter zapowiada zwolnienia obejmujące ponad 300 pracowników

Ponure pogłoski o potencjalnej fali zwolnień pracowników Twittera niestety znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kierownictwo serwisu potwierdziło, że już niebawem faktycznie pozbawi pracy aż 336 osób, a więc – innymi słowy – 8% obecnego stanu zatrudnionych.

Zgodnie z informacjami mediów, cięcia obejmą przede wszystkim dział skupiający firmowych programistów, którzy będą od teraz skupiać się na nieco mniejszej ilości dużych projektów, prowadzących do „zoptymalizowania” działalności serwisu. Nowy CEO Twittera, Jack Dorsey, jest ponoć zdania, że uszczuplenie liczby koderów przełoży się na poprawę wydajności całej dywizji. Zobaczymy.

Nadchodząca redukcja etatów nie jest specjalną niespodzianką w obliczu dość ewidentnych różnic między podejściem obecnego szefa platformy w stosunku do jego poprzednika – Dicka Costolo. Ten drugi wręcz podwoił liczbę zatrudnionych pracowników, próbując dokonać dywersyfikacji i poszukując usprawnień w metodach pozyskiwania dochodów z reklam. Tym czasem, jeszcze na kilka miesięcy przed objęciem stanowiska, obecny CEO Twittera zapowiadał nadchodzące zmiany w przyszłych działaniach firmy.

I nie może nas to dziwić – choć serwis zdaje się przynosić coraz większe pieniądze, to przestał zyskiwać nowych użytkowników (przynajmniej w wystarczającej liczbie). Jeśli takowy trend się utrzyma, oznacza to pewne kłopoty, a to z kolei rzecz, której każdy szef chciałby uniknąć. Pozbycie się „zbędnego balastu” ma pomóc Twitterowi w powrocie na właściwe tory, jakkolwiek ma się to odbyć. Możemy więc chyba spodziewać się, że to nie koniec zmian związanych z nadejściem nowej władzy.

Źródło: Engadget.com

podobne treści