internetnews

Twitter zamierza wprowadzić dwustopniową weryfikację użytkowników

Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Znany portal Wired donosi, że Twitter pracuje nad systemem dwustopniowej weryfikacji kont swoich użytkowników, który pozwoliłby na uniknięcie kolejnych incydentów związanych z włamami na profile się na najpopularniejsze profile.

Póki co nie wiadomo nic na temat szczegółów funkcjonowania nowego systemu, ale dość prawdopodobnym wydaje się, iż będzie on wzorowany na rozwiązaniach stosowanych na przykład przez… banki. Możliwe, że już za jakiś czas, po zalogowaniu się do Twittera – serwis będzie prosić użytkownika o wpisanie kodu przesłanego sms-em na jego telefon lub inne urządzenie wskazane przy rejestracji/edycji konta.

Wprowadzenie tego rodzaju systemu pozwoliłoby na uniknięcie nasilających się problemów z aktywnymi hakerami. A sprawa jest naprawdę poważna – ofiarami złośliwców stały się ostatnio nawet media informacyjne, w tym m.in. agencja Associated Press, z pomocą której włamywacze poinformowali świat o rzekomym zamachu na Baracka Obamę (co z kolei skutkowało sporymi spadkami na nowojorskiej giełdzie). Nowy, znacznie szczelniejszy system znacząco utrudniłby im dokonywanie podobnych ataków.

Szkoda tylko, że tak długo trzeba było na niego czekać (a w sumie to trzeba nadal).

Źródło: Gizmodo.com/Wired

podobne treści