biznesinternetnews

Twitter zamierza przejąć SoundCloud?


Jak donosi serwis Recode, Twitter zainteresowany jest przejęciem usługi muzycznej SoundCloud. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy rzeczywiście dojdzie do transakcji, a jeżeli tak, to kiedy, oraz za jaką kwotę.

Twitter od dłuższego czasu interesuje się muzyką. Już w ubiegłym roku serwis społecznościowy próbował swoich sił w starciu z tym zagadnieniem, ale niestety po kilku miesiącach okazało się, że  Twitter Music jest usługą w zasadzie martwą, a z App Store usunięto oficjalną aplikację. Wygląda jednak na to, że Twitter przygotowuje się do drugiego podejścia do tego tematu.

Tym razem pozycję na rynku muzycznym miałoby Twitterowi zapewnić przejęcie SoundCloud, serwisu, który przez własnych autorów określany mianem „YouTube’a dla dźwięku”. Założony w 2007 roku serwis, który pozwala bezpłatnie przesyłać i udostępniać innym użytkownikom muzykę, w październiku ubiegłego roku miał już 250 milionów użytkowników. Za drobną opłatą SoundCloud oferuje także dostęp z większymi możliwościami niż darmowe konta.

Żadna z firm na razie nie zdecydowała się skomentować tych pogłosek. Użytkownikom pozostaje mieć nadzieję, że jeśli Twitter rzeczywiście kupi SoundCloud, firma nie skończy tak jak We Are Hunted, które miało stać się podstawą budowy Twitter Music.

podobne treści