newsportale społecznościowe

Twitter wyświetli ci tweety osób, któych nie obserwujesz

Zauważyliście już, że wyświetlają się wam tweety ludzi, których nie obserwujecie? Nie? Nic straconego – zaczną. Twitter właśnie wprowadził taką funkcjonalność.

Już w ubiegłym tygodniu zauważono, że niektórym użytkownikom Twittera wyświetlane są wiadomości napisane przez osoby, których one nie obserwują. Podejrzewano jednak, że jest to eksperyment, który dotyczy tylko części użytkowników. Teraz Twitter oficjalnie ogłosił, że nie jest to test, a nowa funkcjonalność, która ma na celu sprawić, by wyświetlane wiadomości stały się „bardziej przydatne i interesujące”.

Na anglojęzycznej stronie wsparcia technicznego Twitter dość ogólnie wyjaśnia o co chodzi:

„Dodatkowo jeśli wytypujemy tweeta, konto do obserwowania lub inną popularną lub istotną treść, możemy dodać je do twojej osi czasu. Oznacza to, że czasami wyświetlony zostanie tweet osoby, której nie obserwujesz. Takie tweety wybieramy na podstawie wielu sygnałów, wśród których znajduje się między innymi ich popularność oraz to, w jaki sposób ludzie znajdujący się w twojej sieci wchodzą z nim w interakcje. Naszym celem jest sprawienie, by twoja oś czasu była jeszcze bardziej przydatna i interesująca.”

Zmiana nie wydaje się duża, w końcu już wcześniej Twitter wyświetlał promowane tweety, ale jednak jest znacząca. Pomijając reklamy, które są nieodłącznym elementem większości darmowych usług, to użytkownicy Twittera decydowali o tym, jakie treści chcą czytać, a jakich nie. Teraz Twitter będzie sam wybierał część wyświetlanych użytkownikom wiadomości.

Zdjęcie: Flickr/Slava Murava Kiss

podobne treści