newsportale społecznościowe

Twitter wejdzie na giełdę

Twitter postanowił pójść w ślady Facebooka i wejść na amerykańską giełdę. O swoich planach portal mikroblogowy poinformował oczywiście za pomocą tweeta.

Twitter ma wejść na giełdę w tak zwanym trybie poufnym, który wprowadzony został wraz ze słynnym JOBS Act. Dla potencjalnych inwestorów jest to ważna informacja, oznacza to bowiem, że przychody Twittera wynoszą mniej niż miliard dolarów. Zgodnie z amerykańskim prawem tylko takie spółki mają prawo złożyć ofertę w tym trybie.

 

Dlatego właśnie dokumenty dotyczące oferty publicznej, które Twitter przekazał wczoraj amerykańskiej Komisji Kontroli Giełdy Papierów Wartościowych, są na razie utajnione. Szczegóły oferty, tak jak i cena akcji, zostaną najprawdopodobniej podane w październiku lub listopadzie. Najpóźniej trzy tygodnie przed rozpoczęciem zapisów na akcje, Twitter będzie już musiał ujawnić odpowiednie dokumenty finansowe.

Szacuje się, że Twitter warty jest 10 do 15 miliardów dolarów. Jego szacowany dochód za rok 2012 wyniósł niecałe 300 milionów dolarów, w tym roku ma być tego dwa razy tyle a szacunki na rok 2015 mówią już o 1,33 miliarda dolarów.

podobne treści