ciekawostkiinternetnews

Twitter testuje całkowicie nowy design serwisu

 

Idzie nowe? Wygląda na to, że poprzedni remont to jeszcze nie ostatnia propozycja zmian w ogólnym wyglądzie Twittera. Jak informuje Mashable.com, jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych świata testuje całkowicie nowy, przeprojektowany design portalu, stanowiący swego rodzaju miks rozwiązań znanych m.in. z Pinterestu i Facebooka.

Jak taki miks miałby wyglądać w praktyce? Ano mniej więcej tak, jak na fotce, którą możecie zobaczyć powyżej. Dziwnie. Jeśli odmieniony Twitter faktycznie zawita na ekrany naszych monitorów, będzie to oznaczać pożegnanie z dotychczasowym, tradycyjnym strumieniem wiadomości, którego miejsce zajmą nieco lepiej eksponowane (choć dość dziwaczne), pinteresto-podobne bloki. Drugą z najbardziej rzucających się w oczy zmian jest zaś pozycja zdjęcia profilowego oraz tzw. obrazka „w tle”, które jawią nam się na screenach jako żywcem wyjęte z Facebooka czy Google+.

Jako fan obecnego designu serwisu – mam nadzieję, że zaproponowane zmiany ostatecznie nie wejdą jednak w życie.

Rzecz jasna sam fakt, iż Twitter testuje potencjalny, nowy wygląd serwisu wcale nie oznacza, że ten wkrótce raz jeszcze zmieni szatę graficzną. Tym niemniej, miło wiedzieć, że coś ciągle jest na rzeczy.

Źródło informacji i zdjęć: Mashable.com

podobne treści