internetportale społecznościowe

Twitter chce zwiększyć limit znaków

Na tle innych serwisów społecznościowych Twitter wyróżnia się ograniczeniem długości wiadomości, jaką można się podzielić. Wygląda jednak na to, że po latach funkcjonowania w wymiarze 140 znaków, kierownictwo serwisu chciałoby ten limit zwiększyć.

Twitter już od jakiegoś czasu majstrował przy długości tweetów, ale zmiany te nie były aż tak radykalne, jak teraz. Wyłączenie z limitu znaków linków, multimediów czy nikcków użytkowników spotkało się z dość pozytywnym przyjęciem użytkowników. Proponowana teraz zmiana idzie jednak dużo dalej, ponieważ wiadomości mają zostać wydłużone dwukrotnie – do 280 znaków.

Na oficjalnym blogu serwisu czytamy, że z wewnętrznych analiz firmy wynika, iż spora część tweetów wyczerpuje całkowicie limit znaków. Dla przykładu dzieje się tak w przypadku aż 9 procent wszystkich tweetów napisanych po angielsku. Języki takie jak chiński, japoński czy koreański, które posiadają swoje własne, oparte na innych zasadach alfabety, są tutaj wyjątkiem – w przypadku japońskiego jedynie 0,4 procent tweetów wyczerpuje limit.

Kierownictwo Twittera chce dać użytkownikom więcej miejsca na wyrażenie własnych myśli, dlatego rozpoczęło testy wiadomości, których limit podniesiono do 280 znaków.

W testach tych wezmą na razie udział tylko nieliczni użytkownicy. Ostateczna decyzja w sprawie wprowadzenia zmiany zostanie podjęta po przeanalizowaniu danych zebranych podczas testu oraz zapoznaniu się z opiniami użytkowników.

A te są na razie mieszane. Jedni chętnie widzieliby możliwość umieszczania dłuższych postów, inni podkreślają, że ideą serwisu była właśnie wymuszona lakoniczność przekazu. I jest w tym trochę racji, w końcu ewentualne zwiększenie do 280 limitu znaków będzie chyba największą zmianą w całej historii Twittera.

podobne treści