biznesvideo

TVP przyszłością Showmax?

Wygląda na to, że Showmax nie musi zniknąć całkowicie z polskiego rynku wraz z końcem stycznia przyszłego roku. Chęć wykupienia serwisu wyraziła bowiem TVP.

Na skutek strategicznych zmian, które postanowił wprowadzić południowoafrykański Naspers Group, właściciel serwisu Showmax, z końcem stycznia przyszłego roku platforma zniknie z polskiego rynku. A może nie? Jak podaje bowiem serwis wirtualnemedia, zakupem platformy Showmax zainteresowana jest TVP – na ten temat wypowiadał się Maciej Stanecki, członek zarządu firmy, który potwierdził, że polska telewizja jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Odbyły się już nawet pierwsze rozmowy w tej sprawie na poziomie zarządu.

„Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy,” stwierdził Stanecki w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.

Oczywiście sama chęć zakupu serwisu nie oznacza jeszcze, że do samego zakupu dojdzie, ale gdyby jednak do tego doszło, byłby to bardzo interesujący rozwój wypadków. Do końca stycznia nie pozostało dużo czasu, więc jeśli TVP zainteresowane jest utrzymaniem dostępności serwisu, wycena i negocjacje będą musiały toczyć się bardzo szybko.

podobne treści