biznes

TVP przejmie Showmaxa w całej Europie?

Jak dowiedzieliśmy się jeszcze w grudniu, TVP, w odpowiedzi na decyzję właściciela serwisu Showmax o wycofaniu się z Europy, wyraziło zainteresowanie zakupem działającej w Polsce platformy. Wygląda jednak na to, że telewizja będzie chciała powalczyć o serwis w całej Europie.

Jak podaje portal wirtualnemedia, TVP chciałoby przejąć nie tylko bazy danych i zaplecze technologiczne platformy na polskim rynku, ale na całym kontynencie. Telewizja Polska prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia serwisu Showmax we wszystkich krajach europejskich.

Obecnie Showmax dostępny jest w 24 krajach europejskich. Poza Polską są to: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, San Marino, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania oraz Włochy.

Przejęcie platformy we wszystkich europejskich krajach, w których jest dziś obecna, byłoby przedsięwzięciem ponad możliwości finansowe publicznego nadawcy, dlatego TVP podjęła w tym temacie współpracę z innymi podmiotami. Według informacji serwisu, pomysł przejęcia platformy VOD w całej Europie spodobał się potencjalnym reklamodawcom i inwestorom. Jeśli Naspers, właściciel platformy Showmax, zdecyduje się sprzedać swoją platformę internetową Telewizji Polskiej to może ona wejść we współpracę z inwestorami i traktować Showmax jako projekt czysto komercyjny.

Co ciekawe, według ustaleń serwisu wirtualnemedia, oprócz TVP przejęciem Showmaxa zainteresowanych jest więcej podmiotów z Polski. Na szczęście niebawem dowiemy się, jak zakończy się ta dość nieoczekiwana historia, ponieważ Naspers zapowiedział już, że serwis Showmax działać będzie tylko do końca stycznia. No chyba, że ktoś go przejmie.

podobne treści