ciekawostkiinternetnews

Turyści odwiedzający Koreę Północną wkrótce z dostępem do sieci 3G

Czyżby misja Erica Schmidta jednak przyniosła jakieś efekty? Agencja Associated Press poinformowała, że turyści odwiedzający Koreę Północną wkrótce uzyskają dostęp do nieocenzurowanej sieci 3G.

Niestety, zmiany w prawie w żaden sposób nie wpłyną na sytuację stałych mieszkańców państwa, którzy – z wyjątkiem osób zaaprobowanych przez rząd – w znakomitej większości ciągle nie posiadają dostępu do globalnych zasobów Internetu. Oznacza to, że w dalszym ciągu obywatele Korei Północnej (a właściwie ich niewielka część) będą mogli łączyć się wyłącznie z ocenzurowaną przez władzę siecią umożliwiającą m.in. wykonywanie MMS-ów, wideotelefonów oraz dokonywanie subskrypcji państwowych gazet. Realizacją całego przedsięwzięcia zajmie się spółka Koryolink, która poinformowała dziś przedstawicieli obcych państw o uruchomieniu nowej usługi.

Według pierwszych informacji, jeśli tylko wczesna faza projektu nie zostanie wstrzymana przez różnego rodzaju przeszkody natury technicznej, Internet 3G będzie dostępny dla zagranicznych turystów od 1 marca tego roku. Wszyscy odwiedzający jedyną słuszną, północną Koreę będą mogli podpiąć się do sieci z pomocą zewnętrznego modemu USB lub karty SIM. Milutko.

Choć to zapewne stwierdzenie nieco na wyrost, wygląda na to, że pamiętna misja Erica Schmidta – i po trosze jego córki – wcale nie była tak bezsensowna, jak nam się początkowo zdawało. Czy to zasługa byłego szefa Google, czy nie, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że idzie lepsze.

Trochę.

podobne treści