krótka piłkasmartfony

Trzy nowe smartfony ZTE z serii Blade

ZTE nie próżnuje. Chińska firma postanowiła podążyć śladem gigantów sektora urządzeń mobilnych i wypuściła na rynek trzy nowe, przystępne cenowo smartfony z coraz bogatszej serii Blade.

Dokładnie tak jak można było się tego spodziewać – cały tercet nowiutkich słuchawek Chińczyków to w gruncie rzeczy trzy nieznacznie zmodyfikowane, różne rozmiarowo warianty identycznego urządzenia o takim samym wyposażeniu. I tak – 4-calowy Blade Q Mini, 4,5-calowy Blade Q, jak i 5-calowy Blade Q Maxi dysponują marnymi jakościowo ekranami IPS LCD, nieszczególnie wydajnymi, dwurdzeniowymi procesorami MediaTek o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, 5-megapikselowymi kamerami, 4 GB standardowej pamięci wewnętrznej oraz kontrolującym ich działanie, świeżutkim Androidem 4.2 Jelly Bean. Cóż, najogólniej rzecz ujmując, nie ma się czym zachwycać.

Niestety, póki co nie znamy ani ceny, ani też daty oficjalnej premiery smartfonów, ale zgodnie z pierwszymi zapowiedziami firmy wkrótce powinny one trafić do rąk operatorów komórkowych w całej Europie. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie (szczególnie na te dot. ceny, która prawdopodobnie będzie stanowić główny atut każdego z wymienionych Blade’ów).

Źródło: Engadget.com

podobne treści