smartfony

Trzy nowe smartfony Asusa z serii ZenFone

Asus nie zapomniał o fanach zwyczajnych, niehybrydowych smartfonów z Androidem. Tajwańska firma sprostała oczekiwaniom mediów i zaprezentowała światu trzy słuchawki z nowo utworzonej linii ZenFone.

Cóż, tak jak można było się tego spodziewać, najwyraźniejszym z czynników odróżniających nowe smartfony Asusa jest oczywiście rozmiar ich wyświetlaczy. Rzecz jasna – uwzględniony także w ich łatwych do zapamiętania nazwach. Co zatem dość oczywiste, modele opatrzone numerami 4, 5 i 6 otrzymały ekrany o rozmiarze kolejno czterech, pięciu oraz sześciu cali. Mózgiem sterującym pracą każdego ze smartfonów jest Android 4.3 Jelly Bean z najświeższą (a co więcej – autorską) nakładką Asusa „Zen UI” oraz wzorowaną na Google Now aplikacją „What’s Next”.

Po stronie sprzętowej najważniejszą informacją wydaje się fakt, iż każda ze słuchawek została wyposażona w procesory Intela. Najmniejszy z nich, ZenFone 4 dysponuje dwurdzeniowym układem Intel Atom z2520, zaś 5 i 6-calowe modele otrzymały mocniejszy (choć także dwurdzeniowy), taktowany zegarem 2 GHz procesor Intel Atom Atom Z2580.

Nie sposób też nie wspomnieć o rodzaju zastosowanych wyświetlaczy. W specyfikacji ZenFone’a 4 znajdziemy wzmiankę o 4-calowej matrycy TN TFT o rozdzielczości 800 na 480 pikseli. Nabywcy ZenFone’ów 5 i 6 będą zaś cieszyć się obecnością nieco lepszych jakościowo paneli IPS LCD o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli.

Na razie nie wiadomo kiedy smartfony oficjalnie trafią na rynek. Tak czy siak, już teraz wiadomo, iż jednym z ich największych atutów będzie niewątpliwie bardzo przystępna cena. Za najmniejszy z modeli słuchawki trzeba będzie zapłacić zaledwie 99 dolarów. Pozostałe wyceniono na kolejno 149 (ZenFone 5) i 199 dolców (ZenFone 6). Brzmi zachęcająco.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści