filmvideo

Trzy minuty pustoszenia Smauga

Wczorajszy Fan Event urządzony przez Petera Jacksona, łączący Wellington, Londyn, Nowy Jork i Los Angeles obfitował w wiele atrakcji. Widzowie mogli za pośrednictwem czata zadawać pytania, na które odpowiadali Richard Armitage (Thorin Dębowa Tarcza), Orlando Bloom (Legolas), Lee Pace (Thranduil), Luke Evans (Bard), Andy Serkis (Gollum) i Evangeline Lilly (Tauriel). Podczas ponadgodzinnej zabawy z fanami na całym świecie, Peter Jackson zapytany o to, czy można się spodziewać wersji „super extendedWładcy Pierścieni i również Hobbita, powiedział, że jest na to szansa. Jakby tego było mało, reżyser opublikował trzyminutowy sneak peek, który… no, po prostu ma moc. Co prawda w niektórych momentach widać, że film jest w postprodukcji i niektóre efekty specjalne pozostawiają wiele do życzenia, ale czy Peter Jackson kiedykolwiek nas zawiódł?

Jeśli dla kogoś to za mało, można zobaczyć całość wydarzenia poniżej


Druga część adaptacji prologu do trylogii Władcy Pierścieni kontynuuje opowieść o magicznych przygodach Bilba i 13 krasnoludów, prowadzonych przez Thorina Dębową Tarczę. Drużyna zmierza pod Samotną Górę, by stanąć oko w oko ze Smaugiem, smokiem, który przed wieloma laty, łasy na złoto i skarby skryte przez potomków przywódcy, postanowił napaść mieszkańców tej właśnie góry.

W filmie grają Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Christopher Lee, Hugo Weaving, Evangeline Lilly, John Bell, Jed Brophy, Adam Brown, John Callen, Benedict Cumberbatch, Luke Evans, Stephen Fry, Ryan Gage, Mark Hadlow, Peter Hambleton, Stephen Hunter, William Kircher, Sylvester McCoy, Graham McTavish, Michael Mizrahi, James Nesbitt, Dean O’Gorman, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Ken Stott i Aidan Turner.

Reżyserem filmu jest Peter Jackson, a scenariusz piszą współpracownicy twórcy poprzednich części, Philippa Boyens i Fran Walsh (oczywiście na podstawie powieści J.R.R Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem, a także w oparciu o to, co przed zrezygnowaniem z projektu napisał Guilermo Del Toro ).

podobne treści