film

Trzy kolejne filmy w świecie Harry’ego Pottera

Niestety nie chodzi tutaj o filmy z udziałem uwielbianego przez miliony mugoli na świecie czarodzieja. Spin-off serii filmów o przygodach młodego czarodzieja, czyli osadzone w uniwersum Harry’ego Pottera Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą trylogią. Potrwierdził to prezes Warner Bros., Kevin Tsujihara, który opisuje tą produkcję jako trzy megafilmy.

Oczywiście nie zobaczymy w Fantastycznych zwierzętach samego Harry’ego Pottera. Filmy zostaną stworzone na podstawie księgi, która w tej serii występowała. Głównym bohaterem nowej produkcji Warner Bros. będzie magizoolog Newton „Newt” Scamander, poszukiwacz magicznych zwierząt i zarazem autor fikcyjnej publikacji na temat tej dziedziny magicznych nauk, która jest obowiązkową pozycją dla pierwszorocznych studentów. Książka ta wydana została przez Scamandera w 1927 roku i jest wykorzystywana (także przez Harry’ego) do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami. Film będzie podążał śladami autora i towarzyszył mu podczas przygód, które ostatecznie doprowadziły do napisania jego książki.

Z oficjalnych informacji wiadomo tylko tyle, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą debiutem J.K. Rowling, autorki książek o Harrym Potterze, która opracuje scenariusz do trylogii. Nie podano jeszcze żadnych szczegółów odnośnie tego, kiedy miałaby się rozpocząć produkcja lub kto miałby wchodzić w skład obsady.

Sama autorka wypowiedziała się na temat tego, jaki wpływ na produkcję miał Kevin Tsujihara.

Kiedy mówię, że to on spowodował, że Fantastyczne bestie powstaną to nie jest P.R. – to czysta prawda. Spotkaliśmy się na kolacji, potem rozmawialiśmy przez telefon po czym wyciągnęłam surowy szkic, który zachowałam jako ciekawą pamiątkę dla moich dzieci i zaczęłam ją przepisywać.

podobne treści