film

Tron 3 już wkrótce rozpocznie zdjęcia, reżyserem ponownie Joseph Kosinski

Jeszcze w 2012 roku, dwa lata po premierze Tronu: DziedzictwoGarrett Hedlund poinformował świat, że powróci jako Sam Flynn na potrzeby tworzonej przez Disney kontynuacji pod roboczym tytułem Tron 3. Od tego momentu minęło już sporo czasu i do tej pory niewiele informacji na temat produkcji ujrzało światło dzienne. Teraz okazuje się, że już wkrótce rozpoczną się zdjęcia do sequela nominowanego do Oscara filmu, a odpowiedzialny za reżyserię będzie, ponownie, Joseph Kosinski. Jedyną potwierdzoną częścią obsady jest właśnie Garrett Hedlund, gwiazda poprzedniej części.

Artysta, który od czasu Dziedzictwa stworzył jeszcze Niepamięć z udziałem Toma Cruise’a, w październiku 2013 roku opowiadał o scenariuszu, który tworzony był wtedy przez Jesse Wigutowa (zajmującego się rebootem The Crow) na podstawie skryptu Davida DiGilio (serial Podróżnik). Pomimo tego, że Kosminski nalegał wtedy, iż prace nad Tronem 3 poruszają się do przodu, była to ostatnia – do dzisiaj – wzmianka na temat produkcji. Nie wiadomo, czy Jeff Bridges (Kevin Flynn), Olivia Wilde (Quorra) lub Bruce Boxleitner (Alan Bradley/Tron) powrócą w kolejnej części. Zdjęcia do zaplanowanej na przyszły rok produkcji mają rozpocząć się 5 października tego roku, najprawdopodobniej, jak w przypadku filmu z 2010 roku, w kanadyjskim Vancouver.

Tron: Dziedzictwo, kontynuacja  sci-fi z 1982 roku, podczas pobytu w kinach zarobił ponad 400 milionów dolarów na całym świecie przy budżecie 170 milionów dolarów, a większość procesów produkcyjnych miało miejsce w kanadyjskim Motion Picture Park w Burnaby.

 

Źródło: VanCityBuzz, Hollywood Reporter

podobne treści