aplikacje

Transmisje wideo już dostępne dla wszystkich na Facebooku


Facebook nie mógł przejść obojętnie wobec sukcesu, jakim okazał się być Periscope. Co prawda podobne możliwości w ramach Facebook Live były dostępne w serwisie już od jakiegoś czasu, jednak korzystać z nich mogła jedynie ograniczona liczba użytkowników. Zmieniło się to jednak wraz z najnowszą aktualizacją mobilnej aplikacji Facebooka.

Dzięki upublicznionej wczoraj aktualizacji aplikacji Facebooka, z możliwości nadawania transmisji mogą skorzystać już wszyscy. No, prawie wszyscy, ponieważ w tym wypadku chodzi o aplikację przygotowaną z myślą o systemie iOS, ale już niebawem ta funkcjonalność ma trafić także na Androida.

Rozpocząć transmisję można z poziomu pola służącego do dodawania wpisów – wśród statusów znalazła się opcja „transmisja wideo na żywo”. Po jej kliknięciu należy nadać transmisji nazwę i po krótkim odliczaniu można już zaprosić znajomych do oglądania transmisji i zacząć nadawanie.

Funkcjonalność ta ma także dodatkowe opcje. Można na przykład nałożyć filtr czy uzupełnić transmisję o dodatkowe statusy. Facebook zapowiada też, że pojawi się możliwość rysowania oraz dodawania do transmisji napisów.

Zdjęcie: Facebook

podobne treści