news

Trafił do więzienia, bo zamieścił na Facebooku rozbierane zdjęcia swojej byłej

Joshua Ashby, 20-letni malarz z Nowej Zelandii, niezwykle się
zdenerwował, gdy odeszła od niego dziewczyna. Wykonał wiele desperackich
gestów, ale aresztowano go za przewinienie, którego dopuścił się w
cyberprzestrzeni.

Niewiasta, która była z Ashbym w związku całe 5 miesięcy (i właśnie o tyle za długo), nie miała pojęcia, jak porywczy okaże się artysta. Ashby zagroził jej śmiercią, zwyzywał od najgorszych, pociął jej ubrania na strzępy, a następnie postanowił dziewczynę publicznie upokorzyć.

Zalogował się na jej profil na Facebooku, zamienił zdjęcie profilowe na fotografię, na której dziewczyna jest naga i ustawił profil jako publiczny. Facebook zamknął profil po 12 godzinach, ale dla biedaczki była to cała wieczność.

Ashby został oskarżony o rozpowszechnianie nieprzyzwoitych treści w Internecie, o rzucanie gróźb karalnych, umyślne uszkodzenie mienia i kradzież. Przyznał się do winy i został skazany na 4 miesiące więzienia.

Jego rodzice nie zaprotestowali przeciwko wyrokowi. Opisali syna jako „porywczego”. Podzielili się z mediami nadzieją, że wyrok ostrzeże innych przed „ciemną stroną” Facebooka.

Historia ostrzeże też przed porzucaniem osoby, która dysponuje waszymi rozbieranymi zdjęciami. Trzeba je zawczasu skasować. [Stuff.co.nz]

podobne treści

  • a

    mozna link do tych fotek bym ocenil czy mowicie prawde?