internetWiadomość główna

TPB: Rząd chce nas zamknąć!

The Pirate Bay twierdzi, powołując się na własnych informatorów, że szwedzki rząd planuje ich zamknąć.

TPB niedawno pozbył się większości linków do torrentów, w nadziei, że ten ruch polepszy ich sytuację podczas sporów sądowych, z którymi się nadal borykają. Torrenty zastąpione zostały przez linki magnet, jednak najwyraźniej ruch ten nie na wiele się zdał. Na blogu TPB przeczytać można, że:

Po tym jak przenieśliśmy się na domenę .se dochodzenie w naszej sprawie nie zostało zawieszone. Interesujące, zwłaszcza, że nic co robi TPB nie jest nielegalne. Interesujący jest także fakt, że państwo szwedzkie stało się tak uległe wobec lobbystów i że taka postawa może być kontynuowana. Wykorzystują oni taktykę zastraszania wobec niewłaściwych ludzi – providerów i zwykłych użytkowników. Wszystko z powodu lęku jednego z krajów Zachodu i jego zamiłowania do grubych portfeli.

The Pirate Bay nie było celem policji od 2006 roku i faktycznie byłoby dziwne gdyby organy ścigania interesowałyby się serwisem teraz, kiedy przestał on prowadzić wszystkie działania, co do których pojawiały się prawne wątpliwości. W najbliższej przyszłości będziemy mogli się przekonać, czy obawy TPB się potwierdzą.

[The Pirate Bay via Torrent Freak]

podobne treści