mobilesamochody

Toyota Intelligent System, czyli Nexus 7 w służbie kierowcom

Deski rozdzielcze coraz częściej przystrajane są przez kierowców nawigacjami satelitarnymi czy uchwytami na telefony. Nawet tablet nie jest już w tym miejscu czymś dziwnym. Toyota najwyraźniej doszła do wniosku, że nie powinna z tym walczyć i chce zintegrować swoje przyszłe samochody z Nexusem 7.

Toyota, we współpracy z należącą do Asusa firmą Unimax, zamierza stworzyć rozwiązanie o nazwie Toyota Intelligent System (TIS. Pod tą bardzo poważną nazwą, kryje się tak naprawdę znany i lubiany Nexus 7. W wersji co prawda nieco zmodyfikowanej, ale wprowadzone zmiany nie pójdą zbyt daleko i sprowadzać się będą właściwie do oprogramowania.

W ramach TIS, Nexus 7 pełnić będzie właściwie funkcję wyświetlacza zamontowanego w stacji dokującej, a największą zmianą w stosunku do zwykłej wersji tego tabletu, ma być fabryczne wprowadzenie oprogramowania do rozpoznawania głosu, dzięki któremu kierowcy będzie łatwiej zarządzać nawigacją i multimediami.

Najciekawsze jest jednak to, że stacja dokująca ma pasować także do przyszłych modeli siedmiocalowych tabletów produkowanych przez Asusa, więc jeśli użytkownik będzie w przyszłości chciał wymienić Nexusa 7 na nowszy model, wystarczy, by wsunął na jego miejsce nowszy model.

Generalnie wydaje się to całkiem niezłym pomysłem, niestety na razie nie wiadomo kiedy pojawią się pierwsze Toyoty wyposażone w TIS.

Zdjęcie: Mobilegeeks

podobne treści