newstablety

Toshiba zaprezentowała tablet Excite 10 SE

No i stało się. Skuszona chęcią dorobienia na naszej świątecznej rozrzutności – japońska Toshiba zaprezentowała wczoraj nowy, 10-calowy tablet Toshiba Excite 10 SE.

Główną zaletą urządzenia jest bez wątpienia całkiem dobry stosunek jego ceny do jakości zawartego w nim wyposażenia. Tablet dysponuje m.in. sporym, 10-calowym ekranem AutoBrite HD o rozdzielczości 1280×800 pikseli, czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3, 3-megapikselową kamerową, głośnikami stereo z technologią SRS Premium Voice Pro, slotem kart micro SD i 16 bądź 32 GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (na razie nie wiemy nic na temat zainstalowanej pamięci RAM). Całość, jak to zwykle bywa (przynajmniej ostatnimi czasy) – będzie pracować pod kontrolą prawie najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean. O ewentualnej aktualizacji do Androida 4.2 – co właściwie nie powinno wpłynąć na ocenę urządzenia – na razie ani słowa. Wiemy za to, że sama konstrukcja tabletu waży około 640 gramów i w najgrubszym punkcie mierzy nieco ponad centymetr.

Toshiba Excite 10 SE zadebiutuje na rynku już 6 grudnia tego roku (na razie tylko w Stanach Zjednoczonych) i w przeciwieństwie do części poprzednich dzieł japońskiego producenta – nie będzie chorobliwie drogi. Za świeżutki egzemplarz Excite 10 SE trzeba będzie zapłacić około 350 dolarów. Nieźle.

[Android Central]

podobne treści