newstablety

Toshiba jest w lesie z tabletem z Tegra 2 i najnowszym Androidem

Gdzie się podział 10,1-calowy od dawna zapowiadany tablet Toshiby zbudowany na platformie Tegra 2? Możliwe, że zobaczymy go już za 3 dni na targach CES, a wraz z nim system operacyjny Honeycomb.

Engradet miał okazję oglądać niedziałający bezimienny tablet, którego wyświetlacz miał mieć rozdzielczość 1280×800 pikseli i dwie kamerki: przednią 5MP i tylną 2MP. Nie dało się niestety przetestować na nim możliwości Androida Honeycomb – Toshiba nie zdążyła przygotować go na czas.

Poza nierobiącym dużego wrażenia ekranem i kamerkami (te ostatnie mogą wpaść w oko użytkownikom iPadów…) tablet ma porty USB oraz HDMI, slot na kartę SD oraz dodatkowo port miniUSB. Tylna część obudowy posiada gumową, antypoślizgową oraz wymienną powłokę, cały gadżet waży zaś 770 gramów i mierzy tylko półtora centymetra grubości.

Tablet będzie można najprawdopodobniej zobaczyć na rozpoczynających się we czwartek w Las Vegas targach CES, lecz do sklepów trafi dopiero za kilka miesięcy. Do tego czasu zdążymy już zaopatrzyć się w sprzęt konkurencji. [Engadget]

podobne treści

  • a

    hehe – dokladnie – bo do tego czasu pojawi sie iPad 2