wynalazki

Torba na zakupy ratuje życie podczas trzęsienia ziemi

Wynalazek zabezpieczający na wypadek trzęsienia ziemi pochodzi oczywiście z Japonii, gdzie do mniejszych i większych wstrząsów trzeba być przygotowanym. A jak lepiej się przygotować, jak nie nosząc kask zawsze przy sobie?

Najważniejsza jest ochrona głowy, więc opisywana przez Digital Info torba służy do nałożenia jej sobie na czerep, gdy wszystko dookoła zaczyna się trząść. Na co dzień torba Grappa jest całkiem praktycznym pojemnikiem na zakupy. Sekret ochrony polega na tym, że podstawa torby została wykonana z pianki polistyrenowej.

W porównaniu z aż 16 kaskami ochronnymi do kupienia w sklepie, torba Grappa okazała się nie gorsza od profesjonalnej konkurencji. Wygląda co prawda znacznie bardziej dziwacznie, ale w momencie kataklizmu nie powinniśmy się przejmować tym, czy ktoś nam nie zrobi zdjęcia.

Geniusz rozwiązania polega na tym, że przydatny w ekstremalnych sytuacjach przedmiot został schowany w czymś, co zazwyczaj mamy przy sobie. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że będzie pod ręką, gdy trzęsienie się rozpocznie. [Digital Info]

podobne treści