film

Tom Hanks wyrusza do Berlina w nowym zwiastunie Mostu szpiegów

Studio 20th Century Fox opublikowało nowy zwiastun Mostu szpiegów, czyli produkcji, w której po raz kolejny skrzyżują się ścieżki Toma HanksaStevena SpielbergaJanusza Kamińskiego. Trio współpracowało nad sporą ilością filmów, a najbardziej znane są dwa: Szeregowiec Ryan Terminal. To właśnie produkcja z 2004 roku, opowiadająca o zagubionym jegomościu na terminalu lotniska była ostatnią, przy okazji której zdobywca Oscara z 1998 roku współpracował z kultowym reżyserem, a po zwiastunie nadchodzącego w październiku filmu od razu widać, że trójka znakomitych osobistości świata filmu po raz kolejny zaciekawi sporą część widowni:

 

Thriller opowiadał będzie o Jamesie Donovanie (Hanks), prawniku z Brooklynu, który zostaje wrzucony w centrum zimnej wojny, kiedy CIA rekrutuje go i wysyła do Berlina, by negocjował warunki wypuszczenia amerykańskiego pilota.

Obok trzykrotnego zdobywcy Oscara, Stevena Spielberga (Szeregowiec Ryan, Lista Schindlera), i Janusza Kamińskiego (Oscary za zdjęcia do Listy Schindlera i Szeregowca Ryana) jako operatora, zainteresować może także fakt, że scenariuszem zajmują się zdobywcy dwóch Oscarów, bracia Cohen (Fargo, To nie jest kraj dla starych ludzi).Na ekranie, poza Tomem Hanksem (Oscary za Filadelfia i Forrest Gump), pojawią się Alan Alda (Aviator, serial M.A.S.H.), Amy Ryan (Gdzie jesteś Amando, Birdman), Austin Stowell (Whiplash, Wielki Liberace), Billy Magnussen (Grupa Wschód, Tajemnice lasu), Eve Hewson (Ani słowa więcej, Wszystkie odloty Cheyenne’a), Mark Rylance (Blitz, Kochanice króla), Domenick Lombardozzi (Telefon, serial Prawo ulicy) oraz Sebastian Koch (Życe na podsłuchu, Tożsamość). Światowa premiera Mostu szpiegów zaplanowana została na 15 października tego roku. Do Polski dramat wojenny trafi 27 listopada.

podobne treści