grynewsvideo

Tolkien nie tylko na ekranach kin. Monolith zapowiedziało Middle-earth: Shadow of Mordor!

Fani filmów na podstawie bestsellerów Tolkiena z utęsknieniem oczekiwują na drugą część ekranizacji Hobbita. Nie oznacza to jednak, że tylko w kinie będzie dane śledzić historie zapisane przez mistrza fantasy. Gracze mogą zacząć zacierać ręce, bowiem Monolith Productions zapowiedziało właśnie najnowszą produkcję osadzoną w Śródziemiu! Deweloper pracuje nad Middle-earth: Shadow of Mordor, a gra powstanie na PlayStation 4, Xbox One i na poprzednie wersje tych konsol oraz PC. Sygnowana znakiem Warner Bros. Interactive Entertainment produkcja ma wykorzystywać do pełni potencjał, który dają konsole nowej generacji przy użyciu systemu Nemesis.

Wiele z poprzednich gier osadzonych w Śródziemiu orbitowało wokół głównych historii bądź postaci, które pojawiały się w książkach Tolkiena, za to Cień Mordoru ma być nowym rozdziałem, który wpasowuje się pomiędzy Hobbita i Władcę Pierścieni. Gracz będzie kontrolował samotnego łowcę o imieniu Talion, który podróżuje wgłąb tytułowej krainy w kilka dni przed tym, jak Mordor zostaje przeobrażony w krainę mroku. Monolith próbuje stworzyć grę, w której przeciwnicy, spotkania i prowadzona opowieść dostosowuje się do wyborów, które gracz podejmie. System Nemesis powoduje, że każdy, który przetrwa spotkanie z Talionem, będzie się polepszał, usprawniał, rósł w siłę i działał w świecie równolegle do poczynań kontrolowanego, samotnego łowcy. Będzie również zarządzał osobowością, słabościami i mocnymi stronami przeciwników, co ma powodować, jak nazwa systemu może sugerować, że wrogowie zapamiętają sobie poczynania Taliona i będą go nienawidzić do szpiku kości.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra ujrzy światło dzienne, jednak z pewnością nie będziemy na Middle-Earth: Shadow of Mordor czekać tak długo, jak Jedyny Pierścień musiał przesiedzieć z Gollumem w Górach Mglistych, zanim został odnaleziony przez Bilba. Na dokładkę krótki sneak peek produkcji, który zapowiada, że na łamach Game Informer będą pojawiały się przez cały miesiąc informacje na temat produkcji.

podobne treści