film

To opowieść o ludziach i demonie. Zwiastun In the Heart of the Sea

W sieci zadebiutował nowy zwiastun In the Heart of the Sea, nowego dramatu Rona Howarda. Reżyser Apollo 13 i Pięknego umysłu tym razem opowiada historię statku Essex, na którego przygodach oparte zostało jedno z arcydzieł światowej literatury, Moby Dick. Teaser nadchodzącego w marcu przyszłego roku filmu do zobaczenia poniżej:

 

Zimą 1820 roku, nowoangielski wielorybnik Essex został zaatakowany przez coś, w co nikt by nie uwierzył: ogromnego wieloryba, w którym aż czuć było ludzką chęć zemsty. Prawdziwa historia statku zainspirowała Hermana Melville’a do napisania Moby Dicka. Jednak jest to tylko połowa.

In the Heart of the Sea podąża śladami załogi statku po tym, jak została zaatakowana i zmuszona do niemożliwego, byle utrzymać się przy życiu. Szalejący sztorm, głód, panika i rozpacz powodują, że załoga zaczyna kwestionować swoje przekonania, zaczynając na moralności ich zawodu, na własnym życiu kończąc. Kapitan poszukuje kierunku na otwartej wodzie, a jego pierwszy oficer wciąż chce upolować ogromnego wieloryba.

W niesamowitej opowieści o przetrwaniu zagrają Chris Hemsworth (AvengersWyścig), Benjamin Walker (Abraham Lincoln: Łowca wampirówSztandar chwały), Cillian Murphy (IncepcjaW stronę słońca), Ben Whishaw (Teoria wszystkiego,Pachnidło: Historia mordercy), Tom Holland (Jeżeli nadejdzie jutroNiemożliwe), Joseph Mawle (Szepty, Heartless – W świecie demonów) oraz Charlotte Riley (Na skraju jutra, miniserial The Take). Premiera wyreżyserowanego przez Rona Howarda (Piękny umysł, Frost/Nixon) dramatu zaplanowana została na 12 marca 2015 roku.

podobne treści