internetnewsWiadomości promowane

„To nie takiej odpowiedzi oczekiwaliście”

Pamiętacie jeszcze petycję do administracji Baracka Obamy, w której pomysłodawcy domagali się rozpoczęcia budowy Gwiazdy Śmierci? Nadeszła odpowiedź, która raczej nie przypadła do gustu fanom serii Star Wars.

Na stronie internetowej We The People każdy może złożyć petycję do Białego Domu pod warunkiem, że zbierze pod nią co najmniej 25 tysięcy podpisów. Petycja o budowę Gwiazdy Śmierci złożona została w listopadzie i dość szybko uzbierała wymagane minimalne poparcie. Pomysłodawcy argumentowali, że budowa Gwiazdy Śmierci znacząco przyczyni się do zwiększania ilości miejsc pracy, wymusi znaczący postęp w dziedzinie inżynierii i badaniach kosmosu oraz wzmocni zdolności obronne USA.

Niestety administracja Obamy nie jest aż tak entuzjastycznie nastawiona do pomysłu jak internauci, choć nie można oprzeć się wrażeniu, że Paul Shawcross (osoba odpowiedzialna w biurze zarządzania i budżetu za spawy naukowe i kosmiczne), który opracowywał oficjalną odpowiedź, doskonale „czuje klimat”. Oficjalne powody, dla których USA nie zacznie budować Gwiazdy Śmierci, są trzy:

  1. Koszt budowy Gwiazdy Śmierci oszacowano na 850 000 000 000 000 000 dolarów. Rząd [USA] stara się ograniczyć deficyt, a nie go powiększać.
  2. Administracja nie popiera wysadzania planet
  3. Pieniędzy podatników nie powinno się wydawać na projekty, które posiadają wadę konstrukcyjną, przez którą całość może zostać zniszczona przez jednoosobowy statek kosmiczny

W pozostałej części odpowiedzi, która została przez Shawcrossa nazwana „To nie takiej odpowiedzi oczekiwaliście” („This Isn’t the Petition Response You’re Looking For”), autor wskazuje na obecne osiągnięcia USA oraz prywatnych firm w zakresie podboju kosmosu. Na zakończenie namawia wszystkich, którym podobał się pomysł budowy Gwiazdy Śmierci, by sami wnieśli wkład w rozwój nauki i techniki:

„Żyjemy w przyszłości!. Ciesz się z tego. Albo jeszcze lepiej, pomóż ją budować i wybierz karierę związaną z nauką, technologią, inżynierią lub matematyką. (…) te dziedziny są kluczowe dla przyszłości naszego kraju i upewnienia się, że USA będą stale przewodzić światu w robieniu wielkich rzeczy. Jeśli zdecydujesz się podążać ścieżką nauki, technologii, inżynierii lub matematyki Moc będzie z nami!”

podobne treści