news

To nie prawdziwy miecz świetlny – Lucasfilm dementuje

„Najbardziej niebezpieczny laser, jaki kiedykolwiek wyprodukowano” to Spyder III Arctic, produkt firmy Wicked Lasers. Producent nigdy nie porównywał lasera do znanego z „Gwiezdnych Wojen” świetlnego miecza. Jednak Lucasfilm złożył już pozew, w którym domaga się od WL zaprzestania naruszania praw autorskich.

Prawnik strzegącej spuścizny „Gwiezdnych Wojen” firmy producenckiej Lucasfilm, David Anderman, wystosował następujące oświadczenie:

Dowiedzieliśmy się, że firma o nazwie Wicked Lasers sprzedaje niebezpieczny produkt powstający w Hong Kongu, który naśladuje wzornictwem miecz świetlny z „Gwiezdnych Wojen”. Lucasfilm nie udzielił zezwolenia na posługiwanie się tą nazwą, a produkt nie ma z naszą firmą nic wspólnego. Złożyliśmy do sądu pozew, w którym domagamy się od Wicked Lasers natychmiastowego zaprzestania działalności naruszającej nasze interesy. Jak przyznaje Wicked Lasers, produkt może prowadzić do poważnych uszkodzeń ciała. Nie polecamy jego kupna.

Najśmieszniejsze, że strona Wicked Lasers nawet nie wspomina o mieczach świetlnych. Tego porównania użyli dziennikarze, w tym my. Teraz zobaczymy, z kim jest Moc. [Kyle VanHemert/giz, Business Wire]

podobne treści

  • lestat230

    Skosnoocy są miszczami świata w szkodzeniu ludzią rożnymi produktami.

  • devilsky

    Człowieku!!! Weź się za ortografię bo aż oczy bolą…

  • Marek Ratajczak

    Dobrze pisze, aż mi ciśnienie skoczyło jak zobaczyłem to „ludzią”