film

To najwspanialsze urządzenie szyfrujące na świecie. Zwiastun The Imitation Game

Studio Weinstein Company opublikowało pierwszy zwiastun filmu The Imitation Game. Dramat biograficzny, który opowiadać będzie o zmaganiach Alana Turinga z niemiecką Enigmą trafi do kin w listopadzie. Zapowiedź do zobaczenia poniżej:

 

The Imitation Game to opowieść o Alanie Turingu, genialnego brytyjskiego matematyka, logika, kryptografa i informatyka, który przewodził drużynie próbującej złamać niemiecką Enigmę, co poskutkowało zwycięstwem Aliantów w II Wojnie Światowej. Turing asystował przy tworzeniu komputerów na uniwersytecie w Manchesterze po wojnie, jednak został oskarżony przez brytyjski rząd o branie udziału w aktach homoseksualnych, co w tym kraju było nielegalne.

W dramacie biograficznym grają Benedict Cumberbatch (Hobbit, serial Sherlock), Keira Knightley (Piraci z Karaibów, Duma i uprzedzenie), Matthew Goode (Watchmen. Strażnicy, Stoker), Mark Strong (Wróg numer jeden, John Carter), Rory Kinnear (Skyfall, serial Penny Dreadful), Charles Dance (Underworld: Przebudzenie, serial Gra o tron), Allen Leech (seriale Legend i Downtown Abbey) oraz Matthew Beard (And When Did You Last See Your Father?, Była sobie dziewczyna). Reżyserem filmu jest Morten Tyldum, autor Łowców głów, Kumpli i Instynktu wilka – Upadłe anioły. Premiera światowa odbędzie się 21 listopada tego roku.

podobne treści