film

To moja ostatnia sprawa. Zwiastun Mr. Holmes z Ianem McKellenem

Wciąż wyczekujemy informacji na temat tego, czy seria filmów z udziałem Roberta Downeya Jr. doczeka się kolejnej trzeciej części. W międzyczasie dla fanów najpopularniejszego detektywa w literaturze pojawiła się alternatywa: Sir Ian McKellen w roli kultowego Sherlocka. Zapowiedź zaplanowanej na czerwiec tego roku premiery Mr. Holmes do zobaczenia poniżej:

 

Mr. Holmes oferuje alternatywne spojrzenie na losy Sherlocka Holmesa, który cieszy się już spokojną emeryturą. Mniej więcej. Wciąż po głowie chodzi mu jedna nierozwiązana sprawa i pomimo zaawansowanego wieku i płatającej psikusy pamięci, Holmes stara się rozwiązać ostatnią zagadkę, zanim śmierć się po niego zgłosi.

Mr. Holmes łączy po latach odtwórcę tytułowej roli z reżyserem, Billem Condonem (Piąta władza, Saga ‚Zmierzch’: Przed świtem). Artyści współpracowali wcześniej przy okazji Bogów i potworów, który to przyniósł McKellenowi (Władca pierścieni, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie) nominację do Oscara, a Condonowi statuetkę za najlepszą reżyserię. Obok kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego, w zaplanowanej na 19 czerwca premierze wystąpią Milo Parker (Robot Overlords), Laura Linney (Rodzina Savage, Kinsey), Hattie Morahan (Angielska robota, Złoty kompas), Patrick Kennedy (Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, Czas wojny), Hiroyuki Sanada (Wolverine, W stronę słońca) oraz Roger Allam (V jak VendettaZłodziejka książek).

podobne treści