newsprogramyWiadomości promowane

To jednak nie koniec Painta

MS Paint to program, który obecny jest w kolejnych wersjach systemu Windows już od ponad trzech dekad. Nie inaczej jest też w przypadku Windowsa 10. Wczoraj jednak pojawiły się doniesienia, że znalazł się on na liście programów, które znikną po wprowadzeniu Fall Creators Update. Dziś Microsoft łagodzi swoje stanowisko w tej sprawie.

Niedawno Microsoft wypuścił na Windowsa 10 nową wersję zasłużonej aplikacji, MS Paint 3D, która pozwala między innymi na edycję trójwymiarowych obiektów. Ponieważ Redmond chce rozwijać swoje produkty właśnie w tym kierunku, wydawało się, że dni zwykłego Painta są policzone. Zwłaszcza, że zdawała się to potwierdzać lista programów, które mają zniknąć z Windowsa 10 po jesiennej aktualizacji Fall Creators Update. I jest to prawda, choć MS Paint nie zostanie całkowicie porzucony.

W odpowiedzi na protesty użytkowników, Microsoft wystosował oświadczenie, które przesłane zostało serwisowi MSPoweruser. Jak podaje Redmond, Paint nie zostanie porzucony całkowicie. Co prawda firm zamierza skupić się na promowaniu Painta 3D, którego funkcje pokrywają się w dużej części z klasyczną wersją programu, ale w przyszłości zwykły Paint będzie także dostępny za darmo w Windows Store.

Wygląda więc na to, że choć standardem w Windowsie 10 ma stać się MS Paint 3D, klasyczna wersja programu nie zostanie przez Microsoft całkowicie porzucona. Wszyscy użytkownicy przywiązani do starszej wersji programu, będą mogli z niej więc korzystać, po pobraniu jej z Windows Store, kiedy już zostanie w nim opublikowana.

podobne treści