newssmartfony

Times of India: Indyjscy producenci nie będą musieli uiszczać opłat licencyjnych za korzystanie z Windowsa Phone

Wygląda na to, że gigant z Redmond nareszcie znalazł sposób na przekonanie niszowych producentów smartfonów do sięgnięcia po flagowy OS z jego stajni. Jak poinformował dziennik Times of India, Microsoft zwolnił duet tamtejszych firm z jakichkolwiek opłat licencyjnych za wykorzystywanie w swych produktach systemów z rodziny Windows Phone.

Zgodnie z doniesieniami dziennika, przynajmniej dwaj indyjscy partnerzy giganta nie będą musieli uiszczać zwyczajowych opłat za umieszczanie w swoich urządzeniach OS-u Microsoftu. Taki a nie inny ruch firmy jest rzecz jasna podyktowany chęcią zwiększenia ogólnej ilości oraz popularności smartfonów działających pod kontrolą WP. Oto fragment wypowiedzi anonimowego przedstawiciela jednego z nowych partnerów MS:

Nie będziemy musieli płacić Microsoftowi za wykorzystywanie jego systemu w naszych najnowszych urządzeniach. (…) Amerykanie szukają nowych rozwiązań dla Windowsa Phone. Rzecz jasna musieli sobie zdać sprawę, że stary model zakładający pobieranie opłat za licencjowanie OS-u, nie wyszedł im na dobre, nawet przy wsparciu Nokii.

Jeśli informacje ToF znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości będzie to oznaczać, że Microsoft przyjął zupełnie nową politykę ustępstw wobec mniej znanych, niszowych producentów urządzeń, którzy pomogą w spopularyzowaniu kafelkowego OS-u. Tak wielkich ulg ze strony giganta z Redmond nie doczekała się nawet będąca motorem napędowym systemu, fińska Nokia, która swego czasu zmagała się przecież z różnego rodzaju problemami natury finansowej. Oczywiście na razie nie wiadomo czy doniesienia dziennika faktycznie okażą się prawdziwe, ale jeśli tak się stanie będzie to naprawdę ciekawy ruch ze strony Microsoftu.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści