newssprzęt

TI: Google niezadowolone z polityki Samsunga dotyczącej smartwatchy

Gigant z Mountain View zdaje się nie być zachwycony poszukiwaniem alternatywy dla systemów spod znaku Androida. Według doniesień portalu The Information, CEO Google, Larry Page, odbył rozmowę z przedstawicielami Samsunga, w której wyraził swoje poirytowanie faktem, iż jego partnerzy nie poświęcają wystarczającej uwagi pracom nad zegarkiem Gear Live, skupiając się produkcji i promocji gadżetów opartych na Tizen OS.

Zgodnie z informacjami serwisu, zeszłotygodniowa dyskusja obydwu gigantów stanowi swego rodzaju kulminację sporu ciągnącego się przynajmniej od dobrych kilkunastu miesięcy. Zdaniem źródeł TI, Google naciskało na Samsunga aby ten wstrzymał się z wkroczeniem na rynek elektronicznej biżuterii aż do momentu debiutu platformy Android Wear. Dziś wiadomo już, że koreański gigant nie spełnił tej prośby i niedługo potem wprowadził do sklepów pierwszy zegarek z serii Gear bazujący na mocno zmodyfikowanej wersji flagowego OS-u z Mountain View. Rzeczą, która najbardziej rozsierdziła Page’a i spółkę był jednak fakt, że następnym ruchem Koreańczyków było dość jawne przerzucenie większości swojej koncentracji na gadżety oparte na open-source’owym systemie Tizen.

Co raczej mało zaskakujące, obydwie firmy na razie nie skomentowały weekendowych rewelacji portalu, ale wydaje się, że zawierają one w sobie co najmniej ziarenko prawdy. Internetowy kolos już od jakiegoś czasu nie był zadowolony z wykorzystywania przez Samsung zmodyfikowanych wersji Androida i podobno wywierał nań naciski w celu natychmiastowego ukrócenia tej praktyki. W odpowiedzi, Koreańczycy postanowili najzwyczajniej w świecie poszukać alternatywy dla oprogramowania Google.

Teraz, amerykański gigant zdaje się domagać uczynienia zegarka Gear Live centralnym produktem tej kategorii w portfolio Samsunga. Według TI, na to jednak nie ma w tej chwili absolutnie żadnych szans.

Źródło tekstu: Engadget.com

podobne treści