biznesgry

THQ bankrutuje

THQ już od dłuższego czasu ma kłopoty finansowe. Wczoraj firma ogłosiła upadłość.

Co prawda legendarny wydawca gier jest niewypłacalny, ale to nie oznacza, że nie podniesie się z finansowych tarapatów. Spółka zamierza bowiem jednocześnie przeprowadzić restrukturyzację i sprzedać swoje aktywa, w tym prawa do tytułów, Clearlake Capital Group. Transakcja ma opiewać na 60 milionów dolarów.

W ramach transakcji Clearlake, które zajmuje się wykupywaniem aktywów firm mających problemy finansowe by później odsprzedać je z zyskiem, wykupi cztery studia należące do THQ wraz ze wszystkimi grami, nad którymi aktualnie trwają prace. Pozostali zainteresowani mają 30 dni na przebicie oferty Clearlake, później transakcja dojdzie do skutku.

Co ciekawe w dokumentach związanych z upadłością pojawiają się tytuły, których THQ jeszcze nie zapowiedziało. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Vigil Games pracuje nad tajemniczym projektem o nazwie Crawler, Relic Entertainment, weterani Dawn of War, pracują nad nad grą o roboczym tytule Atlas, Turtle Rock Studios nad grą akcji Evolve a Patrice Désilets nad grą o nazwie 1666.

Dla potencjalnych klientów nic się na razie nie zmieni. Szef THQ Jason Rubin zapowiada, że:

„Niezależnie od tego co się stanie nasze zespoły i produkty nie zostaną rozdzielone i znajdą się w dobrych rękach. Oznacza to, że nadal będziecie mogli zamawiać w przedpłacie Metro: Last Light, Company of Heroes 2 i South Park: The Stick of Truth. Nasze zespoły, nawet teraz kiedy czytacie te słowa, cały czas pracują nad tymi tytułami oraz nad innymi takimi jak czwarty Saints Row, sequel gry Homefront oraz wieloma innymi tytułami.”

„Sprzedaż oraz wniosek są koniecznymi krokami do tego by przeprowadzić THQ przez trudny proces transformacji i przygotować ją do wyzwań jakie będą przed nią stały w przyszłości. Wierzymy w przygotowywane przez nas gry, siłę naszych studiów i talent ludzi w nich pracujących,” powiedział w rozmowie z Wall Street Journal prezes THQ Brian Farrell.

Nie pozostaje chyba nic innego jak tylko trzymać kciuki za powodzenie tych planów THQ.

podobne treści