film

Thor: Mroczny Świat z dwoma nowymi spotami telewizyjnymi

Marvel wraz z Disney’em upublicznił dwa nowe spoty reklamowe  Thor: Mroczny Świat. Oba mają po kilkadziesiąt sekund, ale pokazują, czego można się spodziewać po nadchodzącym wielkimi krokami  filmu o asgardzkim mścicielu.

Rok po wydarzeniach z The Avengers, Thor musi stawić czoła przeciwnikowi starszemu od samego wszechświata, by ocalić Dziewięć Światów. Malekith, przywódca pradawnej rasy, w ramach odwetu planuje spowić uniwersum w ciemności. Postawiony naprzeciw napastnika, któremu sam Odyn nie potrafił sprostać, Thor wraz z Jane Foster wyruszą na niebezpieczną podróż, w czasie której największe poświęcenie będzie konieczne, by uratować kosmos.


Reżyserem drugiego filmu o superbohaterze z Asgardu jest Alan Taylor, specjalizujący się głównie w serialach telewizyjnych, twórca sześciu odcinków Gry o Tron, czterech Mad Men i dziewięciu Rodziny Soprano stworzy film na podstawie tego, co napiszą dla niego Christopher Yost (Hulk podwójne starcie, Avengers: Potęga i moc) wraz z Christopherem Markusem (Captain America: Pierwsze starcie, Sztanga i cash). W filmie powrócą znane z pierwszej części gwiazdy, czyli Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Kat Dennings, Idris Elba, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgard, Rene Russo, Ray Stevenson i Jaimie Alexander, a do grona aktorów dołączą Chris O’Dowd (serial Technicy-magicy), Zachary Levi (Chuck) oraz Benicio Del Toro (Las Vegas Parano, Podejrzani). Film trafi do polskich kin 8 listopada 2013 roku.

podobne treści