wynalazki

Thinker Thing: zamienić myśli w realne przedmioty

Czy można zamienić myśli w realne przedmioty? Dlaczego nie, w końcu mamy już encefalografy i technologię druku 3D.

George Laskowsky postanowił zmienić sposób, w jaki przebiega proces projektowania obiektów przestrzennych. Laskowsky słusznie zauważył, że współcześnie używane do tego celu programy mają swoje początki jeszcze w latach osiemdziesiątych i wymagają długotrwałego treningu by je w ogóle opanować. Dlatego do procesu projektowania postanowił włączyć elektrody odczytujące sygnały fal mózgowych.

Wystarczy, że użytkownik założy na głowę zestaw EPOC firmy Emotiv, który wyposażony jest w 14 elektrod działających jak encefalograf. Elektrody mierzą zmiany potencjału elektrycznego na powierzchni skóry, które pojawiają się w wyniku aktywności neuronów i przekazują te dane do napisanego przez zespół Laskowsky’ego programu Thinker Thing.

Thinker Thing wyświetla losowy prosty kształt, który zaczyna ewoluować i komplikować się w miarę jak użytkownik reaguje emocjonalnie na różne jego warianty. Po pewnym czasie, dzięki temu, że użytkownik wykazuje negatywne lub pozytywne reakcje na proponowane przez program wersje, kształt zaczyna przypominać coś, co użytkownik chciał osiągnąć. Nie jest to więc jeszcze bezpośrednie modelowanie 3D za pomocą myśli ale i tak jest jest dziecinnie proste, a kiedy projekt przedmiotu jest gotowy, wystarczy wydrukować go na drukarce 3D.

Swoją wizją Laskowsky zainteresował już internautów oraz władze oświatowe Chile. Tamtejsi uczniowie otrzymali możliwość pobawienia się oprogramowaniem do projektowania przedmiotów za pomocą myśli. Ich dzieła mają stać się częścią wystawy „The Fantastical Mind Creatures of Chile”.

podobne treści